Domů » Technika » Přehrada ve Špindlerově mlýně

Přehrada ve Špindlerově mlýně

Labskou přehradu jsem navštívil dvakrát během pobytu v Janských lázních. Jedná se o první přehradu na Labi, dříve se rovněž nazývala Přehrada Krausovy boudy. Najdete ji na začátku Špindlerova mlýna.

Labská přehrada dosahuje maximální výšky kuruny hráze 41,5 m. Délka hráze je pak 153,5 m, šířka koruny hráze přes 6 m. Při maximálním zatopení tato přehrada nabídne vodní plochu o výměře 26,78 ha.

Pokud se k ní vydáte, můžete bez problémů zaparkovat kousek u hráze na štěrkovém parkovišti. Hned na začátku hráze jsem v minulých dvou letech našel opakovaně partičku nabízející adrenalinový zážitek v podobě možnosti spustit se podél hráze na laně na druhou stranu údolí pod hrází. Letos rovněž nabízeli slanování hráze. Samozřejmě z druhé strany, než je voda.

Po přechodu hráze si můžete prohlédnout stavební příslušenství přehrady, výpustní otvor, případně se vydat na procházku okolo vody.

Vyzkoušeli jsme rovněž restauraci u silnice od přehrady směrem ven ze Špindlerova mlýna. Doporučit znovu rozhodně nemohu. Jídlo nebylo valné, obsluha byla laxní. Nepříliš zajímavý gastronomický zážitek však vylepšuje okolní příroda.

Kam v okolí Labské přehrady?

Budete-li u Labské přehrady, určitě se vydáte do Špindlerova mlýna. Ano, ano, ne každému vyhovují davy turistů, nicméně alespoň nakouknout byste měli.

My jsme nakonec byli rádi, že jsme před kýčovitým Špindlem zvolili ubytování v Janských lázních. Cestou zpět ze Špindlerova mlýna jsme se zastavili u zajímavé nákladní lanovky Černý důl.

Koukněte na mapu