Domů » Technika » Letecký den na letišti u Břeclavi

Letecký den na letišti u Břeclavi

Do okolí Břeclavi jezdím už řadu let. Kolem roku 2003-4 jsem zde i pracoval, resp. po celé Jižní Moravě. Rád jsem tak jednoho dne vyrazil na letiště v Ladné, nebo tedy břeclavské letiště. Konal se zde letecký den.

Před nějakou dobou jsem koupil webové stránky Stíhačky.cz a začal jsem objíždět různé akce spojené nejenom se stíhačkami, ale s létáním obecně. Nemohl jsem tedy vynechat ani letecký den na břeclavském letišti.

Na místo jsem dorazil po poledni. Zhruba za hodinu začaly letové ukázky, na kterých se objevily nové akrobatické letouny, ale také také starší stroje. Suverénně největším kmetem mezi přítomnými letadly bylo Aero Ae-145. Nechyběl celá řada Zlínů, kluzáků a vrtulníky. Bohužel počasí zrovna nepřálo tomu, abych pořídil hezké fotky, takže alespoň pár z vodotěsného mobilu.

Jak na břeclavské letiště

Pojedete-li od Brna, pak sjedete na posledním sjezdu z D2 na české straně, tedy na exitu Břeclav. Vydáte se směrem doleva do Břeclavi. Na kruhovém objezdu na začátku města pak odbočíte směrem k letišti. Pozor, kruháč je mírně nepřehledný, pokud jste zde poprvé, můžete mít problém poznat, který výjezd z něj vede k letišti a který do obchodních center vedle kruhového objezdu.

Akce pro veřejnost se na břeclavském letišti konají každý rok. Doporučuji sledovat Facebookové stránky Aeroklubu Břeclav. Každý víkend také probíhají lety pro veřejnost. Chcete-li se podívat na břeclavsko a také nad lednicko-valtický areál z poněkud jiného pohledu, vřele doporučuji.

A kam poté? Chcete-li zůstat v Břeclavi, podívejte se například na starý most do cukrovaru. Můžete se svézt lodí po Dyji. Rozhodně doporučuji navštívit umělou zříceninu, kterou zde zanechali Lichtenštejnové – Janohrad. A samozřejmě Lednici, minaret, místní park a další památky v areálu.

Koukněte na mapu