Tipy:
Reklama

Jak prohlížet 360° video?

Existuje řada možností jak si prohlédnout 360° videa. Momentálně je najdete nejčastěji na Facebooku a YouTube. Poznáte je dle popisu nebo speciální ikonky s ukazatelem ve videu. Facebook ukazuje symbol pro rozhlížení v prostředku u kraje videa, YouTube zase v levém horním rohu zobrazí ovládací prvek pro rozhlížení.

V obou případech můžete myší táhnout za obraz a tím si jej posunout tam, kam se chcete podívat. Přehrávání videa lze také zastavit a přesto je možné se v něm dále rozhlížet. To je užitečné v případě, že se chcete podívat, co se dělo na druhé straně v okamžiku, který vás zaujal při prohlížení jedním směrem.

Mnohem pohodlnější je prohlížení v mobilním telefonu nebo na tabletu. Během přehrávání videa můžete telefonem či tabletem manipulovat – otáčet s ním do strany, nahoru či dolů a obraz ve videu se podle toho bude posouvat.

Ještě komfortnější je pak prohlížení videa z YouTube či jiných zdrojů pomocí speciálních kartonových brýlí Google Cardboard a jejich alternativ. Cenově vycházejí okolo 150 Kč a seženete je ve všech velkých českých eshopech s elektronikou. Jde o papírový držák, do kterého vložíte telefon s přehrávaným videem, přiložíte jej jako brýle k očím a můžete se ve videu přirozeně rozhlížet.

A konečně asi nejpohodlnější záležitostí jsou speciální brýle určené k prohlížení virtuální reality a 360° videí. Jejich pořízení je ale mnohem finančně náročnější.

Reklama

Na webu používáme cookies ke sledování návštěvnosti Další informace

Cookies ukládá Google Analytics, pomocí kterého měříme data o návštěvnosti webu. Na jejich základě pak připravujeme obsah, který vás zaujme. Alespoň se o to snažíme.

Zavřít